Floty samochodów w leasingu

Kredyt odchodzi w zapomnienie

Zdecydowanie najpopularniejsza forma leasingu. Leasing samochodów zdominował rynek i zostawił daleko w tyle kredyty. Duże firmy, coraz częściej decydują się na pozyskiwanie dużej ilości samochodów służbowych w leasing. W zależności od decyzji klienta, firmy oferują leasing samochodów w ofercie zarówno leasingu operacyjnego, jak również finansowego i zwrotnego. Umowy podpisywane są na różny okres. Klient ma całkowitą kontrolę nad wyborem pojazdów i ich wyposażenia.

Flota samochodów w leasingu operacyjnym

Jeśli nie chcesz narazić swojej firmy na ryzyko obciążenia jej płynności finansowej, wybierz leasing samochodów operacyjny. Firmy zapewniają dwa sposoby obsługi swoich klientów. W pierwszej, klient wpłaca comiesięczne opłaty, a firma leasingowa zapewnia wszystkie usługi polegające na administracji, utrzymaniu pojazdu oraz obsłudze technicznej. Leasing samochodów w drugiej opcji gwarantuje obsługę po kosztach rzeczywistych. Za opłatą, firmy leasingowe wykonują ponowne fakturowanie kosztów technicznej obsługi i kontroli. Leasing samochodów operacyjny zawiera w umowie klauzulę, na mocy której, po upłynięciu umowy i spełnieniu jej warunków, możemy odkupić samochody za bardzo małe kwoty pieniężne i mieć je na stałe w naszym asortymencie.

Finansowanie floty z leasingiem finansowym

Leasing samochodów finansowy jest skierowany bardziej do małych i średnich firm, które chciałyby pozyskać pojazdy. Leasing samochodów finansowy różni się od operacyjnego ważnym czynnikiem. Mianowicie, leasingflota pojazdów w tym wypadku jest wpisywana do środków trwałych firmy, co pozwala na odliczenie amortyzacji. Korzystający musi jednak już na samym początku opłacić cały podatek VAT od pojazdów. Odsetki od rat rozpisuje się w koszty uzyskania przychodu. Leasing samochodów finansowy ma kolejną zaletę, po zakończonej umowie, wszystkie środki trwałe przechodzą w nasze posiadanie na stałe.

Advertisements